Simona Halep, aspru criticată după înfrângerea de la Australian Open: "Cea mai rapidă jucătoare a luat o mamă de bătaie. Mereu găsește scuze"""

Pentru al doiea an succesiv, Simona Halep a fost eliminată în primul tur la Australian Open. Imediat după înfrângerea de luni cu Shelby Rogers, Simona Halep a pus înfrângerea pe seama unor probleme de sănătate, motiv pentru care a fost criticată de jurnalistul Alix Ramsay, pe site-ul oficial al Australian Open. "Să ai o scuză pregătită atunci când lucrurile merg rău este o parte din arsenalul oricărui jucător. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor