Declarație șocantă a unui fost jucător dinamovist: "Eram disperat să plec la Steaua. Am fost dus cu un microbuz în Ghencea, dar Pădureanu avea datorii la Dinamo și am mers acolo"""

Viorel Moldovan, 44 de ani, a dezvăluit că după 1990 și-a dorit foarte mult să joace pentru Steaua, echipă care era proaspăt câștigătoare a Cupei Campionilor Europeni. În cele din urmă, acesta a ajuns la Dinamo și nu a mai apucat să evolueze pentru roș-albaștri. "Eram disperat să plec, voiam să plec, eram înnebunit să ajung la Steaua. Erau anii frumoși ai Stelei. Toată lumea o luase razna când a reușit să câștige Cupa Campionilor Europeni. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor