Daum își dorește naturalizarea unui stelist: "Dacă ar fi român ar fi în echipa națională"""

Christoph Daum, selecționerul României, susține că unul dintre jucătorii pe care i-ar fi chemat la echipa națională ar fi fost Fernando Boldrin dacă acesta ar fi fost român. "Îmi place foarte mult de Boldrin. Este un jucător care are viteză în gândire şi în mişcare. Pasează exact. Dacă vă uitaţi la procentul lui de pase corecte, vedeţi că este unul ridicat şi observăm că, la mijloc avem jucători cu cele mai multe atingeri de balon. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor