Veste excelentă pentru sportul românesc » 2 medalii de aur și una de argint în prima zi a CE de haltere

Astăzi au debutat Campionatele Europene de Haltere pentru juniori și tineret din Israel. Bistrițeanca Monica Csengeri a obținut 2 medalii de aur, în probele de total și smuls și una de argint în cea de aruncat, în întrecerea destinată junioarelor de la categoria 48 kg. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor