Doi români, condamnați la închisoare după ce au amenințat pe Facebook un demnitar și mai mulți magistrați

Doi români, condamnați la închisoare după ce au amenințat pe Facebook un demnitar și mai mulți magistrați

Comentariile violente lăsate pe rețelele sociale atrag consecințe penale dure în România. Procurorii Secției de urmărire penală din cadrul Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție (PÎCCJ) au încheiat acorduri de recunoaștere a vinovăției cu doi bărbați care au postat mesaje de amenințare și instigare la violență pe Facebook. Amândoi și-au recunoscut […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea