România trebuie să plătească peste 3,4 miliarde de lei către Pfizer în două luni. Guvernul caută soluții

România trebuie să plătească peste 3,4 miliarde de lei către Pfizer în două luni. Guvernul caută soluții

România a primit notificarea oficială care o obligă să achite, în termen de maximum două luni, o sumă uriașă de peste 3,4 miliarde de lei (aproximativ 680 de milioane de euro) către compania farmaceutică Pfizer. Nota de plată vine după ce statul român a pierdut, în primă instanță, procesul intentat de producătorul de medicamente la […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea