România trebuie să plătească peste 3,4 miliarde de lei către Pfizer în 2 luni. Guvernul caută soluții

România trebuie să plătească peste 3,4 miliarde de lei către Pfizer în 2 luni. Guvernul caută soluții

România a primit notificarea oficială care o obligă să achite, în termen de maximum două luni, o sumă uriașă de peste 3,4 miliarde de lei (aproximativ 680 de milioane de euro) către compania farmaceutică Pfizer. Nota de plată vine după ce statul român a pierdut, în primă instanță, procesul intentat de producătorul de medicamente la […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea