Vreți fotbal bun? Ați greșit naționala!

Vreți fotbal bun? Ați greșit naționala!

Mai rar popor atât de lipsit de realism ca ăsta al nostru și cu greu găsești un domeniu în care această trăsătură să fie mai evidentă ca în fotbal. Noi încă ne ofuscăm când batem pe cineva, dar nu o facem convingător. Avem pantalonii rupți în fund, veceul e în fundul curții și în loc să zicem bodaproste că am legat două amărâte de victorii, facem fițe că am lăsat de dorit la merit artistic. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor