Gesturile pe ascuns făcute de Edi Iordănescu în timpul meciului cu Belarus: „Îmi asum, chiar dacă mai vine un val de critici”

Gesturile pe ascuns făcute de Edi Iordănescu în timpul meciului cu Belarus: „Îmi asum, chiar dacă mai vine un val de critici”

Edward Iordănescu nu a ascuns niciodată că este un om religios, iar în timpul meciului cu Belarus, scor 2-1, de pe Arena Națională, a fost surprins de camerele de televiziune în timp ce săruta o cruciuliță pe care a ținut-o în mână pe durata întregii partide, dar și în dreptul inimii, la intonarea imnului național. E de notorietate faptul că Anghel Iordănescu a fost unul dintre cei mai credincioși antrenori pe care i-a avut echipa națională a României. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor