Gigi Becali, reacție virulentă, după ce a fost trimis în judecată pentru că a votat la referendumul pentru familie: „Trebuie să plătească!”

Gigi Becali, reacție virulentă, după ce a fost trimis în judecată pentru că a votat la referendumul pentru familie: „Trebuie să plătească!”

Gigi Becali, patronul vicecampioanei României, FCSB, a avut o reacție virulentă, după ce a fost trimis în judecată pentru că a votat la referendumul pentru familie din 2018, deși nu avea acest drept. Finanțatorul roș-albaștrilor a fost închis între 2013 și 2015, în cazul schimbului de terenuri cu MApN. Conform Legislației, persoanele eliberate din închisoare nu au voie să voteze timp de 5 ani. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor