VIDEO+FOTO Proteste în țară! 50.000 de bucureșteni în stradă din cauza legii grațierii!

Oamenii din toată țara au ieșit astăzi din nou în stradă din cauza ordonanțelor privind grațierea și modificarea codurilor penale. În București sunt nu mai puțin de 50.000 de manifestanți, care se îndreaptă spre Piața Victoriei. Coada se întinde între Piața Universității, Piața Romană și Piața Victoriei. Protestul a început la ora 17:00, iar până la ora 20:45 s-au strâns 50.000 de bucureșteni. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor