Un dinamovist dă verdictul în cazul atacanților steliști: "Pe Alibec nu l-aș forța să slăbească. Lui Gnohere nu-i mai ardea să joace"""

Florentin Petre a analizat noile achiziții din atacul Stelei și este de părere că Denis Alibec nu ar trebui pus să slăbească deoarece și-ar pierde din forță. "Eu pe Alibec nu l-aș forța deloc să slăbească. L-aș aduce la un nivel de pregătire foarte bun, cu o masă musculară bine pregătită. Pentru că, dacă slăbește, își pierde din forță, nu mai are luciditate, reacția de care are nevoie"", a spus Florentin Petre la TV Dolce Sport. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor