Jucătorii din Liga 1 cer să se amâne reluarea campionatului: "Nu se poate juca așa"""

Mijlocașul lui Poli Iași Milan Mitici consideră că reluarea campionatului ar trebui amânată din cauza condițiilor meteo care afectează calitatea terenurilor din Liga 1.  Multe formații din prima ligă nu au sisteme de încălzire a gazonului, așa că fotbalistul propune ca meciurile din competiția internă să nu se mai joace în lunile de iarnă. "Nu e deloc OK că începem în februarie. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor