Regim preferențial la Astra? Șumudică anunță: "Cu acești jucători lucrez mai ușor"""

Antrenorul Astrei a declarat că nu este adeptul antrenamentelor excesiv fizice, preferând ca jucătorii săi să lucreze mai mult cu mingea.  Tehnicianul campioanei spune că, uneori, preferă să menajeze jucătorii de peste 30 ani pentru a nu-i suprasolicita. "Nu sunt adeptul să alerg jucătorii prin zăpadă, am făcut în prima zi antrenament pe zăpadă mai mult pentru dezmorțire. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor