Mihai Stoichiță, după scandalul provocat de kosovari: „Eu asta am strigat din tribună!” + „Asta ne-au zis specialiștii în regulamente de la UEFA”

Mihai Stoichiță, după scandalul provocat de kosovari: „Eu asta am strigat din tribună!” + „Asta ne-au zis specialiștii în regulamente de la UEFA”

Mihai Stoichiță, directorul tehnic al FRF, a oferit o reacție, după momentele petrecute în România - Kosovo, meci în care fotbaliștii oaspeților au ieșit de pe teren în prelungirile partidei, la scorul de 0-0, și nu au vrut să revină de la vestiare. În prelungirile partidei, Amir Rrahmani, căpitanul kosovar, a acuzat un comportament rasial care ar fi venit din partea ultrașilor români, îndemnându-și colegii să iasă de pe teren. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor