Selecționerul din Kosovo, explicații incredibile pentru abandonul de la meciul cu România: „Am vrut să revenim pe teren, dar ăsta a fost motivul”

Selecționerul din Kosovo, explicații incredibile pentru abandonul de la meciul cu România: „Am vrut să revenim pe teren, dar ăsta a fost motivul”

Franco Foda (58 de ani), selecționerul din Kosovo, a prezentat la conferința de presă motivele pentru care oaspeții nu au mai dorit să intre pe gazon în meciul cu România, după ce părăsiseră terenul în prelungirile partidei, la scorul de 0-0. În prelungirile partidei, Amir Rrahmani, căpitanul kosovar, a acuzat un comportament rasial care ar fi venit din partea ultrașilor români, îndemnându-și colegii să iasă de pe teren. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor