Kosovarii au explicat de ce au ieșit de pe teren în meciul cu România: „Nu putem să facem asta”

Kosovarii au explicat de ce au ieșit de pe teren în meciul cu România: „Nu putem să facem asta”

Bajram Shala, directorul sportiv al naționalei din Kosovo, a explicat de ce jucătorii lui au ieșit pe teren în prelungirile partidei cu România, când scorul era 0-0. În prelungirile partidei, Amir Rrahmani, căpitanul kosovar, a acuzat un comportament rasial care ar fi venit din partea ultrașilor români, îndemnându-și colegii să iasă de pe teren. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor