Naționala României, mesaj DUR pentru kosovari, care nu au vrut să termine meciul pe teren: „Lipsă de respect pentru meseria de fotbalist”

Naționala României, mesaj DUR pentru kosovari, care nu au vrut să termine meciul pe teren: „Lipsă de respect pentru meseria de fotbalist”

Naționala României a reacționat printr-un comunicat oficial, cu privire la situația produsă de jucătorii kosovari, care nu au dorit să termine partida pe teren, acuzând un comportament rasial al fanilor din Peluza Sud a Arenei Naționale. În prelungirile partidei, la scorul de 0-0, Amir Rrahmani, căpitanul kosovar, a acuzat un comportament rasial care ar fi venit din partea ultrașilor români, îndemnându-și colegii să iasă de pe teren. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor