Jucătorii Astrei jubilează după calificarea istorică: " Am făcut-o pentru public și pentru țară. Am scris o nouă pagină în istoria fotbalului românesc"""

Jucătorii Astrei au vorbit după meciul încheiat la egalitate cu Roma despre succesul istoric pe care l-au reușit, calificarea în primăvara europeană a Europa League.  "Este o calificare incredibilă. Am reușit să promovăm fotbalul românesc, suntem foarte bucuroși. După primele două etape nimeni nu mai spera la calificare. Am sacrificat campionatul, iar rezultatele s-au văzut. Am analizat ce greșeli am făcut în partida tur. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor