Echipa României de Cupa Davis a plecat la Minsk » Florin Mergea nu a făcut deplasarea

Echipa de Cupa Davis a României a plecat astăzi la Minsk unde va avea loc întâlnirea cu Belarus din primul tur al Grupei 1 zona Europa-Africa. România nu se va putea baza pe Florin Mergea, însă în echipa noastră se va regăsi Horia Tecău. "Ne pare rău că nu a venit și Florin (n.r. Florin Mergea) cu noi și sperăm să venim cu o victorie. După mine, suntem favoriți. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor