A izbucnit în direct, după Oțelul - Dinamo: „ Ce înseamnă asta? Ce e asta? Nu există așa ceva!”

A izbucnit în direct, după Oțelul - Dinamo: „ Ce înseamnă asta? Ce e asta? Nu există așa ceva!”

Florin Prunea, fostul portar al lui Dinamo, a acuzat arbitrajul lui Szabolcs Kovacs după eșecul „câinilor” cu Oțelul, scor 1-2, în etapa #3 din Superliga. Prunea a acuzat faza din minutul 15, când Alexandru Musi a fost faultat în careu de Murria. Kovacs nu a dat penalty, iar arbitrul din camera VAR, Valentin Porumbel, nu l-a chemat să analizeze faza. Un arbitru contactat de GSP a dat un verdict clar: „Penalty pentru Dinamo”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor