Start de meci incendiar » Penalty-ul din minutul 9 a incendiat derby-ul

Steaua a deschis scorul în fața lui Dinamo, printr-un penalty transformat de Boldrin. În secunda 8 a partidei, portarul Penedo l-a busculat pe De Amorim, iar Hațegen a indicat punctul cu var. Au urmat minute în care partida a fost oprită, din cauza torțelor aruncate în teren de fanii dinamoviști. Jucătorii lui Dinamo au fost cei care le-au scos de pe suprafața de joc, rugându-i pe cei din peluza să se oprească. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor