Rednic dezvăluie o discuție avută cu Negoiță » Motivul pentru care l-a lăsat să plece pe Lazăr: "Mie mi-a spus clar"""

Plecarea lui Vali Lazăr (27 de ani) de la Dinamo în Qatar, la Al Sailiya, sub formă de împrumut în schimbul sumei de 200.000 de euro, a surprins pe toată lumea. Mircea Rednic, fostul antrenor al lui Dinamo, susține că Ionuț Negoiță i-a transmis că vrea să se bazeze mai mult pe jucătorii tineri din propria academie. "Chiar nu înțeleg de ce a plecat pe 200.000. Tot pe 200.000 a plecat și Anton. Poate Ionuț Negoiță are probleme cu banii. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor