Analiză GSP.RO » Care performanță? Cu gândul doar la export, patru dintre cele șase echipe de top din România și-au vândut cei mai buni jucători în această iarnă

Nu mai puțin de patru dintre cele șase echipe care se bat pentru un loc de play-off și-au vândut în această iarnă cei mai buni jucători din vistierie.  GSP.RO a enumerat cele patru mutări importante din această iarnă care au slăbit contracandidatele la play-off. Liderul Viitorul a rămas fără cel mai bun produs din ultimii ani. Mijlocașul Răzvan Marin, 20 ani, a fost vândut belgienilor de la Standard Liege contra sumei de 2,4 milioane de euro. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor