A dezvăluit motivul rupturii de Steaua: "Nimic din ce făceam nu era bine. Sper să fie ok că am plecat"""

Alexandru Bourceanu a vorbit despre motivele pentru care nu a mai dorit să continue la Steaua. Transferat în această iarnă în Rusia, la Arsenal Tula, mijlocașul de 31 ani nu regretă despărțirea de formația roș-albastră.  "Nu am plecat ca să fug de ceva, pur şi simplu a fost mai bine să plec. Nimic din ce făceam nu era bine. Sper să fie mai bine că am plecat. Toată lumea avea o chestie negativă. Nu am plecat din vina cuiva. Trebuia să merg mai departe. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor