Presa din Belgia, la picioarele lui Stanciu: "A devenit util"""

Nicolae Stanciu e într-o formă de zile mari la Anderlecht, unde a început să marcheze pe bandă rulantă. Evoluțiile din ultima perioadă i-au făcut pe jurnaliștii belgieni să-l laude pe fostul stelist, deși când a ajuns la Anderlecht acesta a fost aspru criticat pentru că nu se adaptase. "După pregătirea de iarnă, românul s-a relansat. A înscris un gol incredibil cu St. Truiden şi a recidivat miercuri seară, contra lui Westerlo. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor