Motivele unui parcurs catastrofal! Simona Halep a explicat de ce n-a putut juca la capacitate maximă în primul turneu de Grand Slam al anului

Simona Halep a explicat motivele pentru care n-a reușit un parcurs bun la Australian Open. Românca a fost eliminată în primul tur de Shelby Rogers, scor 3-6, 1-6.  "Am probleme la genunchi de la turneul de la Singapore. Am făcut recuperare, apoi m-am antrenat serios și n-am mai simțit durerea. Dar, când am început meciurile oficiale, mi-a apărut din nou durerea la genunchi și n-am putut juca la nivelul meu maxim. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor