Jucătorii lui Poli Iași acuză arbitrajul: „La noi în careu n-ar fi verificat nimeni faza!”

Jucătorii lui Poli Iași acuză arbitrajul: „La noi în careu n-ar fi verificat nimeni faza!”

Andrei Gheorghiță, mijlocașul de la Poli Iași, a fost nemulțumit de arbitrajul meciului cu Rapid, pierdut cu 2-1 în Giulești. Meciul dintre Rapid și Poli Iași s-a încheiat cu scorul de 2-1. După 1-1, giuleștenii au trecut din avantaj în urma unui pentru penalty. Lovitura de la 11 metri a fost contestată de Andrei Gheorghiță. Andrei Gheorghiță, după Rapid - Poli Iași Arbitrul partidei de luni a fost Iulian Călin. „Nu vreau să vorbesc, dar uitați ce-mi face la picior. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor