Guvernul britanic vrea să controleze Premier League. Liga engleză a reacționat imediat: „E vital ca întrecerea să nu fie afectată”

Guvernul britanic vrea să controleze Premier League. Liga engleză a reacționat imediat: „E vital ca întrecerea să nu fie afectată”

Guvernul britanic vor să creeze un organism independent care să supervizeze tot ce se întâmplă în Premier League. La Londra, fotbalul ar putea fi pus sub control, iar cheia va fi la Guvern! Potrivit BBC, premierul Rishi Sunak și miniștrii săi plănuiesc formarea unui organism independent care să supervizeze toate acțiunile importante ale Premier League. Interdicții și măsuri. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor