Dinamo - Sporting 30-33 » „Dulăii” au debutat cu un eșec în noul sezon de Liga Campionilor

Dinamo - Sporting 30-33 » „Dulăii” au debutat cu un eșec în noul sezon de Liga Campionilor

Campioana Portugaliei, Sporting Lisabona, a învins-o pe Dinamo în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor la handbal masculin, scor 30-33. La pauză a fost egal, 15-15, dar partea secundă le-a aparținut lusitanilor. Dinamo și Sporting fac parte din grupa A. În aceeași serie s-au înfruntat, de la aceeași oră, Aalborg și Veszprem, scor 32-28. Dinamoviștii au început extraordinar partida, au condus chiar cu 7-4, dar n-au putut menține ritmul. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor