Scandal colectiv în Superliga! Un grup „de peste 10 jucători străini” a depus memorii la FIFA: „Cerem sancțiuni!”

Scandal colectiv în Superliga! Un grup „de peste 10 jucători străini” a depus memorii la FIFA: „Cerem sancțiuni!”

Ca de fiecare dată în ultimele sezoane, UTA s-a numărat printre cluburile cu cele mai multe permutări în lot, inclusiv cu jucători străini, care au plecat fie în timpul campionatului, fie la final. Iar în cazul celor de la UTA, lucrurile au stat la fel și în campionatul precedent, când arădenii, cu Mircea Rednic pe bancă, au terminat play-offul pe locul 4, dar la numai trei puncte de zona barajului de retrogradare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor