Canotorii lotului național, pregătiți pentru obiectivul anului, Campionatele Mondiale de la Shanghai: „Ne luptăm pentru medalii”

Canotorii lotului național, pregătiți pentru obiectivul anului, Campionatele Mondiale de la Shanghai: „Ne luptăm pentru medalii”

Sportivii care vor participa la Campionatele Mondiale de la Shanghai (21 – 28 septembrie) au fost prezentați oficial la Snagov, cu patru zile înainte de plecarea spre China. Componența bărcilor încă nu e complet definitivată. La precedenta ediție a CM, România a cucerit 5 medalii. Ultima, dar și cea mai importantă competiție a anului, Campionatele Mondiale, se apropie, iar sportivii din lotul național abia așteaptă să meargă la Shanghai. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor