Debut infernal pentru Begu la Sydney » Întâlnește o dublă câștigătoare de turneu de Mare Șlem

Irina Begu (29 WTA) va debuta în această noapte în turneul de la Sydney, urmând să o întâlnească pe Svetlana Kuznețova (9 WTA). Tenismena română este singura reprezentantă a României la turneul de la Sydney și se află în căutarea primei victorii din acest an.  În raportul meciurilor directe, românca o conduce pe Kuznețova cu 2-1. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor