Gnohere, primul transfer direct de la Dinamo la Steaua după 23 de ani » Cel dinaintea lui a devenit o glorie a roș-albastrilor

Gigi Becali a anunțat astăzi că a reușit să-l transfere pe Harlem Gnohere (28 de ani) de la Dinamo în schimbul a 250.000 de euro plus 50.000 la semnătură. Acesta e cel de-al 61-lea transfer direct între cele două mari rivale din România. Gnohere e primul jucător din ultimii 23 de ani care trece direct de la Dinamo la Steaua fără vreo altă escală. Ultimul jucător care a plecat direct de la Dinamo la Steaua a fost Damian Militaru, în 1994. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor