CSA Steaua și-a găsit stadion pe care să joace până la renovarea arenei din Ghencea

CSA Steaua încă nu știe dacă va juca la anul în Liga a 4-a sau a 5-a, însă știe unde va juca meciurile de pe teren propriu. Stadionul Ghencea se va demola pentru a se construi o nouă arenă pregătită pentru EURO 2020, iar echipa Armatei ar urma să joace pe stadionul Cotroceni, unde nu s-a mai jucat fotbal de 8 ani. Inițial, Marius Lăcătuș, directorul tehnic, declarase că meciurile de pe teren propriu se vor disputa pe terenul 6 din Complexul Sportiv Ghencea. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor