Ce a scris presa maghiară după Csikszereda - Sepsi 0-0 » „Un meci între două cluburi care duc mai departe spiritul fotbalului maghiar din Transilvania!”

Ce a scris presa maghiară după Csikszereda - Sepsi 0-0 » „Un meci între două cluburi care duc mai departe spiritul fotbalului maghiar din Transilvania!”

Meciul din etapa #1 a grupelor din Cupa României, dintre Csikszereda Miercurea Ciuc și Sepsi OSK, s-a încheiat cu o remiză „albă”, scor 0-0. Presa maghiară a ținut să remarce această partidă, numită drept „Cupa Ținutului Secuiesc”. Pentru oaspeți, fundașul Alin Dobrosavlevici (31 de ani) a fost eliminat în minutul 59, după ce a primit două cartonașe galbene, dar echipa din Sfântu Gheorghe a rezistat în inferioritate numerică până la final. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor