Acuze cu „perdea” » Singura echipă din Liga Florilor cu jucătoare în finala Mondialului de handbal a ieșit la atac

Acuze cu „perdea” » Singura echipă din Liga Florilor cu jucătoare în finala Mondialului de handbal a ieșit la atac

Norvegia a câștigat al cincilea titlu mondial la handbal feminin duminică seara, în finala cu Germania, scor 23-20, completându-și un palmares absolut impresionant. Pe parchetul sălii din Rotterdam, în ultimul act al competiției, s-au aflat și două jucătoare din „Liga Florilor”, ambele legitimate la SCM Râmnicu Vâlcea ocupanta locului patru în campionat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor