Premierul demis, Ilie Bolojan, anunț de ultimă oră, după ce i-a convocat pe toți miniștrii la guvern

Premierul demis, Ilie Bolojan, anunț de ultimă oră, după ce i-a convocat pe toți miniștrii la guvern

Guvernul Bolojan a convocat în această seară o ședință extraordinară, cu o oră și jumătate înainte ca Parlamentul să înceapă votul de învestitură pentru cabinetul Veștea. Premierul demis s-a lăudat cu rezultatele obținute prin PNRR, după negocieri îndelungate cu oficiali europeni. Ilie Bolojan spune că România a reușit să păstreze componenta de granturi din Planul […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul