Gigi Becali a mers în Parlament pentru votul Guvernului Veștea cu o altă variantă de premier: ”Asumă-ți”

Gigi Becali a mers în Parlament pentru votul Guvernului Veștea cu o altă variantă de premier: ”Asumă-ți”

Gigi Becali a declarat, luni, la Parlament, înaintea votului de învestire a Guvernului Veștea, premier desemnat de președintele Nicușor Dan, că principala problemă a României este lipsa unui guvern funcțional. Deputatul independent a afirmat că va susține propunerile șefului statului și a criticat clasa politică pentru prelungirea crizei guvernamentale. Întrebat pe cine ar nominaliza pentru […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul