A început ședința de învestire a Guvernului Veștea. 358 de aleși sunt în sală. Simion anunță că AUR părăsește sala. UDMR face la fel

A început ședința de învestire a Guvernului Veștea. 358 de aleși sunt în sală. Simion anunță că AUR părăsește sala. UDMR face la fel

Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaților și Senatului s-au întrunit astăzi, de la ora 10:00, într-o ședință în format online pentru a stabili calendarul oficial al procedurilor pentru votul de învestitură al Guvernului Veștea. Procedura urmează să se desfășoare într-un ritm accelerat, astfel încât noul Executiv să poată fi instalat chiar din această seară. Deși […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul