Keir Starmer a devenit al șaselea prim-ministru britanic consecutiv din ultimii 10 ani care a eșuat să-și ducă mandatul la capăt

Keir Starmer a devenit al șaselea prim-ministru britanic consecutiv din ultimii 10 ani care a eșuat să-și ducă mandatul la capăt

De la demisia lui David Cameron în urma referendumului „BREXIT” din 2016, fiecare prim-ministru britanic care l-a succedat nu și-a dus la capăt mandatul de 4 ani. Laburistul Keir Starmer și-a anunțat luni demisia, la mai puțin doi ani de la alegeri. În numai 10 ani, Marea Britanie a ajuns la 6 premieri care au […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul