Genul programului: ipocrizie. Cum a devenit justiția inamicul celor care până mai ieri ieșeau în stradă să o apere. După ce au aplaudat ani de zile condamnările adversarilor politici și făceau glume cu „statul paralel”, acum acuză sistemul că le fabrică dosare

Genul programului: ipocrizie. Cum a devenit justiția inamicul celor care până mai ieri ieșeau în stradă să o apere. După ce au aplaudat ani de zile condamnările adversarilor politici și făceau glume cu „statul paralel”, acum acuză sistemul că le fabrică dosare

„Unde-i statul paralel, că vreau să emigrez în el!” Este doar una din lozincile care au împânzit Piața Victoriei la protestele „Toți pentru justiție” din regimul Dragnea. Astăzi, atât activiștii din piață, cât și politicienii care se mândreau cu sloganul „Fără penali în funcții publice”, și-au schimbat la 180 de grade poziția față de justiție, […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul