Secretarul general al PNL, Robert Sighiartău, îi cere demisia lui Sorin Grindeanu după eșecul învestirii Guvernului Veștea: „Se impune o demisie de onoare”

Secretarul general al PNL, Robert Sighiartău, îi cere demisia lui Sorin Grindeanu după eșecul învestirii Guvernului Veștea: „Se impune o demisie de onoare”

Secretarul general al PNL, Robert Sighiartău, susține că responsabilitatea pentru eșecul învestirii Guvernului Veștea aparține conducerii PSD și îi solicită liderului social-democrat Sorin Grindeanu să își asume consecințele politice. Liberalul afirmă că, după incapacitatea de a construi o majoritate parlamentară și de a asigura voturile necesare pentru instalarea Executivului, „se impune o demisie de onoare” […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul