18 persoane au murit în Franța din cauza valului de căldură. Doi minori, găsiți morți într-o mașină parcată când temperaturile au ajuns la 41°C

18 persoane au murit în Franța din cauza valului de căldură. Doi minori, găsiți morți într-o mașină parcată când temperaturile au ajuns la 41°C

18 persoane au murit în Franța din cauza valului de caniculă care a lovit vestul Europei. Doi copii au fost găsiți decedați într-o mașină parcată încinsă de căldura extremă. Echipajele de intervenție au încercat să-i resusciteze, dar din păcate n-au mai putut face nimic decât să raporteze decesul. Primul copil avea 2 ani, iar celălalt […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul