Bursă. Dorel Goia, acţionarul majoritar al TeraPlast: „Dividendele trebuie să crească în fiecare an, pentru că pensia mea sunt dividendele“. Ce spune preşedintele companiei despre randamentele viitoare

Bursă. Dorel Goia, acţionarul majoritar al TeraPlast: „Dividendele trebuie să crească în fiecare an, pentru că pensia mea sunt dividendele“. Ce spune preşedintele companiei despre randamentele viitoare

Dorel Goia, preşedintele consi­liului de administraţie şi acţionarul majoritar al TeraPlast, a vorbit în cadrul emisiunii ZF Deschiderea de Astăzi din 11 iunie despre relaţia sa cu acţionarii companiei şi despre aşteptările pe care le are de la investiţia proprie în grupul de la Bistriţa. Goia deţine 46,83% din TeraPlast, companie cu o capitalizare de 1,3 mld. lei, potrivit bvb.ro.


Citește articolul complet pe Ziarul Financiar

Alte știri din Ziarul Financiar