Joi 25 iunie este zi de plată pentru acţionarii a două dintre cele mai importante companii listate la Bursa de Valori Bucureşti: Hidroelectrica şi Electrica distribuie dividende aferente exerciţiului financiar 2025. Ministerul Energiei, acţionar majoritar la ambele, va încasa aproape 2,7 miliarde de lei din totalul de circa 3,4 mld. lei care ajung joi în conturile tuturor acţionarilor.
Bursă. Crăciunul pentru Ministerul Energiei: statul român primeşte astăzi dividende de 2,7 mld. lei de la Hidroelectrica şi Electrica
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/25 06:00
Alte știri din Ziarul Financiar
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/25 05:00
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/24 21:08
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/24 21:07
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
