Andrei Ursulescu, CEO, Scandia Food: Trebuie să devenim exportatori de valoare adăugată. Astăzi producem cu echipamente importate, folosim materii prime din import şi funcţionăm încă într-o logică de outsourcing. Trebuie să schimbăm această paradigmă

Andrei Ursulescu, CEO, Scandia Food: Trebuie să devenim exportatori de valoare adăugată. Astăzi producem cu echipamente importate, folosim materii prime din import şi funcţionăm încă într-o logică de outsourcing. Trebuie să schimbăm această paradigmă

Andrei Ursulescu, CEO al Scandia Food, unul dintre cele mai mari grupuri antreprenoriale din industria alimentară şi cel mai mare jucător de pe piaţa de conserve, spune că doar prin creşterea valorii adăugate România poate deveni competitivă pe pieţele externe.


Citește articolul complet pe Ziarul Financiar

Alte știri din Ziarul Financiar