Memorandumul de înțelegere este o „declarație de înfrângere a SUA”, spune negociatorul-șef al Iranului

Memorandumul de înțelegere este o „declarație de înfrângere a SUA”, spune negociatorul-șef al Iranului

Acordul dintre Iran și Statele Unite pentru a pune capăt războiului este „declarația de înfrângere a Americii”, spune Mohammad Bagher Ghalibaf, șeful echipei de negocieri iraniene.„Înțelegerea de la Islamabad nu a fost rezultatul presiunii și coerciț...


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro