Andrei Gușă (AUR), după ce Guvernul Veștea nu a trecut în Parlament: „Nicușor Dan a pierdut ocazia prin care putea să renormalizeze viața politică!”

Andrei Gușă (AUR), după ce Guvernul Veștea nu a trecut în Parlament: „Nicușor Dan a pierdut ocazia prin care putea să renormalizeze viața politică!”

Parlamentarul AUR Andrei Gușă și-a motivat gestul de a pleca de la votul care privea Guvernul Adrian Veștea. „Dacă votul ar fi fost lăsat la libera apreciere a parlamentarilor, eu aș fi votat pentru învestirea guvernului”, mărturisește Gușă


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro