Un fost ministru de Externe egiptean, numit la conducerea Ligii Arabe

Un fost ministru de Externe egiptean, numit la conducerea Ligii Arabe

Liga Arabă a aprobat numirea la conducerea sa a lui Nabil Fahmy, un fost ministru egiptean de Externe, la o reuniune la Amman, în Iordania, a miniştrilor de Externe ai statelor membre, relatează AFP.Nabil Fahmy, care a fost numit secretar general în ...


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro